На сторінці "Бібілотечна скарбниця" можна прочитати електронний варіант журналу "Бібліотечна планета" та знайти іншу корисну інформацію

середа, 5 листопада 2014 р.

Підсумки обласного конкурсу "Спільна пошукова і популяризаторська діяльність бібліотек, клубних закладів і краєзнавчих музеїв області до 70-річчя визволення Одеської області від фашистських загарбників"



Управлінням культури і туризму, національностей та релігій Одеської обласної державної адміністрації та ОУНБ ім. М.С. Грушевського відповідно до Указу Президента України від 19 жовтня 2012 р. №604/2012 «Про заходи у зв’язку із  відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», започатковано проведення обласного огляду-конкурсу «Спільна пошукова і популяризаторська діяльність бібліотек, клубних закладів і краєзнавчих музеїв області до 70-річчя визволення Одеської області від фашистських загарбників».
Метою конкурсу визнано активізацію діяльності бібліотек, клубних закладів, краєзнавчих музеїв щодо збереження традицій і виховання молоді. Участь в конкурсі сприяла розвитку партнерства закладів галузі у виконанні державних завдань з патріотичного виховання.
В обласному огляді-конкурсі взяли участь централізовані бібліотечні системи 10-ти районів області: Ананьївський, Болградський, Великомихайлівський, Кілійський, Красноокнянський Любашівський, Роздільнянський, Ренійський, Татарбунарський та м. Ізмаїл, в т.ч. центральні міські та районні бібліотеки для дорослих та дітей, 17 сільських бібліотек-філій, клуби і Будинки культури усіх рівнів, історико-краєзнавчі музеї.
Проведення конкурсу сприяло:

  • Розвитку постійного партнерства бібліотек, музеїв та клубних закладів в створенні пошукових груп, які вивчають історію партизанських загонів, підпілля, займаються виявленням місць поховання воїнів.Активно працюють в цьому напрямку бібліотеки та історико-краєзнавчі музеї Великомихайлівського, Кілійського, Красноокнянського районів. Вже багато років триває пошук та вивчення історико-документальних джерел про події Великої Вітчизняної війни. Надані в матеріалах сводки, донесення, рапорти, накази дають можливість відновити хроніку визволення міст і селищ регіону. Залучення до пошукової роботи місцевих жителів призвело до активізації волонтерського руху, який ставить за мету збір та збереження матеріалів з військової історії краю.
  • Створенню героїчних літописів про воїнів-визволителів ,обізнаності з військових подій рідного краю усіх категорій населення. Так, в Яківлівській школі Роздільнянського району розпочато виховний проект «Школа поколінь», який має на меті широке залучення  батьків та громадськості до розбудови освітнього простору на прикладі подвигу людей старшого віку та дітей війни.
  • Активізації робот Болградської, Татарбунарської, Красноокнянської, Ренійської ЦБС щодо створення творчих об’єднань при клубах та музеях, кінознавчих клубів при бібліотеках, що призводить до формування у населення громадських почуттів, виховання поваги до учасників Другої Світової війни, прагнення бути патріотами своєї держави. Залучення до проведення масових заходів громадських організацій міст і творчих спілок сприяє формуванню у читачів почуття патріотизму, любові до свого народу, історії та героїчного минулого.
  • Розвитку творчих здібностей населення, особливо молоді,у створенні творів , сценаріїв, відео-фільмів патріотичної тематики до Дня Перемоги, Днів партизанської слави, Дня визволення України. В Ананьївській, Кілійській, Великомихайлівській, Роздільнянській, Любашівській ЦБС проведені години пам’яті, зустрічі, уроки мужності та патріотизму героїко-патріотичні читання, урочисті мітинги. Оформлені інформаційні стенди та експозиції, проведені презентації книжкових виставок .Такі заходи сприяють формуванню ціннісного ставлення особистості до держави, самосвідомості, політичної культури. 


Журі обласного конкурсу-огляду відзначило роботу оргкомітетів щодо колективного творчого підходу  з реалізації спільних проектів та оцінило художній рівень з оформлення наданих матеріалів, організацію заходів, що відіграє значну роль у вихованні громадянських почуттів, свідомої  соціальної активності та відповідальності.
Спільна діяльність закладів культури в організації і проведенні заходів патріотичної тематики сприяють розвитку цих закладів, підвищенню професійного рівня і покращенню іміджу.













Переможцями конкурсу визнано:

«Інформаційна та пошукова діяльність закладу і співпраця зі ЗМІ щодо підвищення обізнаності населення в героїчній історії краю»:
1 місце: Бібліотека-філія с. Жовтневе Болградської ЦБС.
2 місце: Бібліотека-філія с. Яковлівка Роздільнянської ЦБС.
3 місце: Бібліотека-філія с. Мирне Кілійської ЦБС, Будинок культури с.Мирне.

За інформаційну діяльність та реалізацію проектів масових акцій, заходів, сценаріїв «Світла пам’ять про полеглих у кровопролитних битвах, загиблих у підпіллі на окупованій території, на чужині, у таборах»:
1 місце: Великомихайлівська ЦБС , Великомихайлівський історико-краєзнавчий музей, районний Будинок культури.
2 місце: Кілійська районна бібліотека для дітей; ЦМБ ім.І.П.Котляревського, історико- краєзнавчий музей Придунав’я, музей О.В. Суворова.
3 місце: Бібліотека-філія с. Шелєхове Ананьївської ЦБС.

За спільну пошукову та популяризаторську діяльність бібліотек, музеїв, та клубів «Слава визволителям-ветеранам Великої Вітчизняної війни»:
1 місце: Великомихайлівська ЦБС, Великомихайлівський історико-краєзнавчий музей, Великомихайлівський Будинок культури.
2 місце: ЦРБ для дітей, районний Будинок культури смт. Красні Окни.
3 місце: Бібліотека-філія с. Лески Кілійської ЦБС, Будинок культури с. Лески.


За створення літопису про воїнів-визволителів та популяризацію історії рідного краю «Кроки визволення-кроки до Великої Перемоги»:
1 місце: Бібліотека-філія для дітей та дорослих с. Цебрикове Великомихайлівської ЦБС, Цебриківський Будинок культури.
2 місце: ЦРБ м. Рені, Ренійський районний Будинок культури; Павлівська сільська бібліотека-філія Роздільнянського району, Степанівська сільська бібліотека-філія, Степанівський Будинок культури Роздіільнянського району.
3 місце: Болградська ЦРБ, Болградський районний Будинок культури.


За об’єднання творчих набутків бібліотек, музеїв, клубних закладів та популяризацію творів військово-патріотичної тематики:
  • Бібліотека-філія с.Трудове Кілійського району.
  • Слав’яносербська сільська бібліотека-філія Великомихайлівської ЦБС.
  • Дмитрівська сільська бібліотека-філія, Будинок культури с. Дмитрівка Кілійського району.
  • Шевченківська сільська бібліотека-філія Кілійського району, Шевченківський Будинок культури Кілійського району.
  • Виноградівська сільська бібліотека-філія Болградської ЦБС.
  • Лиманська сільська бібліотека-філія  №17 Татарбунарської  ЦБС.
  • Бібліотека-філія с. Залізничне Болградської ЦБС.
  • Бібліотека-філія с. Точилове Ананьївської ЦБС.
  • Бібліотека-філія с. Троїцьке Любашівської ЦБС, Любашівський Будинок культури.
  • Спеціальним дипломом нагороджується Долинська сільська бібліотека-філія для дітей Ананьївської ЦБС за патріотичне виховання дітей та молоді.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Спасибо за интерес к нам!