На сторінці "Бібілотечна скарбниця" можна прочитати електронний варіант журналу "Бібліотечна планета" та знайти іншу корисну інформацію

УДК

Шановні колеги!
29 березня 2017 року відбулася видатна для України подія – після офіційного опублікування набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації».На блозі «Бібліотечному фахівцю» науково-методичного відділу створено сторінку «УДК» щодо упровадження Універсальної десяткової класифікації, де відображатиметься нова інформація з цього питання.
Запрошуємо відвідати сторінку й ознайомитися з матеріалами.
Також чекаємо на ваші запитання й пропозиції.

Офіційні матеріали
Нормативні матеріали

Стандарти

  • ДСТУ 6096:2009 (ГОСТ 7.90–2007, MOD). Універсальна десяткова класифікація. Структура, правила ведення та індексування. – Чинний з 2009.07.01. – Вид. офіц. – Київ : Держспоживстандарт, 2009. – ІІІ, ІІІ, 22 с. – (Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи) (Національний стандарт України)
  • ДСТУ 2395–2000 (ГОСТ 30671–99) (ISO 5963:1985). Обстеження документа, встановлення його предмета та відбір термінів індексування. Загальна методика. – Вид. офіц. – Київ : Держстандарт України, 2001. – 8 с. – (Інформація та документація) (Державний стандарт України)
  • ДСТУ ГОСТ 7.59:2003 (ГОСТ 7.59-2003 (ИСО 5963-85), IDT). Індексування документів. Загальні вимоги до систематизації та предметизації. – Вид. офіц. – Київ : Держспоживстандарт України, 2004. – 6 с. – (Система стандартів з інформації, бібліотечної справи та видавничої справи) (Національний стандарт України)
  • ДСТУ 6096:2009 (ГОСТ 7.90–2007, MOD). Універсальна десяткова класифікація. Структура, правилаКласифікаційні таблиці

Універсальна десяткова класифікація онлайн українською мовою на сайті Консорціуму УДК (Гаага, Нідерланди)


Інформаційна підтримка упровадження УДК

Враховуючи те, що найкращим засобом поширення інформації нині є соціальна мережа Facebook, пропонуємо долучитись до групи «Універсальна десяткова класифікація (УДК)», у якій будуть публікуватися новини і повідомлення про упровадження УДК в Україні

Сторінка «Універсальна десяткова класифікація» на сайті Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова»

На порталі ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського в рубриці «Бібліотечному фахівцю» створено сторінку «Упровадження Універсальної десяткової класифікації»


Методичні матеріалиВидання містить методичні рішення, прийняті Книжковою палатою України для понять, на які в таблицях УДК відсутні прямі індекси. В індексах для понять враховано зміни та доповнення до УДК станом на 2009 рік.
Методичні рішення УДК розроблено для уніфікації визначених систематизаторами індексів УДК, а також для прискорення процесу індексування документального потоку. Видання призначене для використання систематизаторами в практичній роботі.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Спасибо за интерес к нам!