На сторінці "Бібілотечна скарбниця" можна прочитати електронний варіант журналу "Бібліотечна планета" та знайти іншу корисну інформацію

четвер, 28 січня 2021 р.

Державна програма поповнення фондів публічних бібліотек: нові умови реалізації

 

Починаючи з 2018 року функції стосовно відбору та закупівлі книжкової продукції передано державній установі «Український інститут книги», яка запровадила системний, відпрацьований механізм проведення процедури закупівлі книжок, відкритості самого процесу закупівлі.

У 2020 році Міністерством культури та інформаційної політики України було розроблено та затверджено відповідним наказом (від 17.06.2020 р. № 1906) новий Порядок відбору, придбання та розподілу книжкової продукції для поповнення бібліотечних фондів. Наразі зазначений Порядок зареєстрований в Міністерстві юстиції України (від 29.07.2020 р. № 713/34996).

Затверджений перелік відібраних бібліотек був оприлюднений на офіційних сайтах, а також на сторінках у соціальних мережах Міністерств культури та інформаційної політики України, державної установи «Український інститут книги».

У поточному році, крім нового Порядку, сталося ще одне нововведення – було запроваджено Автоматизовану систему відбору та розподілу книжкової продукції.

В Одеській області було відібрано 26 бібліотек, у тому числі 3 обласні – комунальну установу «Одеська обласна універсальна наукова бібліотека імені М.С. Грушевського», комунальну установу «Одеська обласна бібліотека для юнацтва ім. В.В. Маяковського», комунальну установу «Одеська обласна дитяча бібліотека ім. В. Катаєва».

Відповідальною за розподіл книжкової продукції серед відібраних бібліотек області було обрано комунальну установу «Одеська обласна універсальна наукова бібліотека імені М.С. Грушевського».

Наразі книжки отримали майже всі відібрані бібліотеки. Всього бібліотеки області безкоштовно отримали 14675 книжок. Кожна книжка має блакитну наліпку, що означає, що вона отримана безкоштовно від Українського інституту книги.

У зв'язку з проведенням сесій місцевих органів влади стосовно реорганізації бібліотечних закладів та ускладненням погодних умов, книги будуть отримані наприкінці січня, протягом першого тижня лютого.
Немає коментарів:

Дописати коментар

Спасибо за интерес к нам!