На сторінці "Бібілотечна скарбниця" можна прочитати електронний варіант журналу "Бібліотечна планета" та знайти іншу корисну інформацію

четвер, 15 червня 2023 р.

Публічні бібліотеки Одещини в умовах воєнного часу: регіональний аспект: виїзна сесії у смт Авангард

 

«Єдність. Стійкість. Перемога» – під таким девізом 9-11 червня 2023 року відбувся ІНТЕЛЕКТ-ФОРУМ, у рамках якого проходила ХХІІІ Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» та IV ОдесаБібліоСаміт – Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю.

 

Бібліотекарі Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М. С. Грушевського взяли участь у виїзному заході, який відбувся 10 червня в смт Авангард.





Співробітники бібліотеки провели тематичну сесію «Публічні бібліотеки Одещини в умовах воєнного часу: регіональний аспект».

Під час зустрічі представники обласної бібліотеки мали змогу поспілкуватись з бібліотекарями публічних бібліотек територіальних громад області та поділитись досвідом роботи бібліотек під час війни – про волонтерство, збереження фондів, допомогу вимушеним переселенцям, актуалізацію бібліотечних фондів, популяризацію читання та української мови.

 


З доповіддю «Дизайн мислення: мета, розвиток, читання в публічних бібліотеках Одещини» виступила директор комунальної установи «Одеська обласна універсальна наукова бібліотека імені М.С. Грушевського» Юліана Сергіївна Амельченко.


Дизайн мислення: мета розвиток читання в публічних бібліотеках Одещини

Амельченко Ю.С., директор Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М. С. Грушевського





Після повномасштабного вторгнення загарбників на територію України, не дивлячись на ракетні обстріли і вкрай напружену атмосферу, обласна бібліотека продовжувала й продовжує активно працювати. Звичайно, багато заходів проходило в режимі онлайн, особливо якщо це співпадало з тривалими повітряними тривогами.

Слід привернути увагу до надзвичайної події не тільки для нашої бібліотеки, Одещини, а й для всієї України, яка відбулась наприкінці квітня – підписання Меморандуму про побратимство між Центральною бібліотекою міста Ліверпуль (Сполучене Королівство Великої Британії і Північної Ірландії) та комунальною установою «Одеська обласна універсальна наукова бібліотека імені М.С. Грушевського».




Офіційно відзначили побратимство між бібліотеками Король Сполученого Королівства Карл ІІІ і королева-консорт Камілла, перша леді України Олена Зеленська, Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, інші посадовці.




Відеоролик про роботу бібліотеки під час запровадження воєнного стану був продемонстрований в день підписання Меморандуму.


 

Не зважаючи на введення воєнного стану, бібліотеки територіальних громад Одещини плідно працювали і продовжують працювати. Окрім суто бібліотечної роботи, як то проведення презентацій книжкових виставок, різноманітних лекцій і зустрічей тощо багато бібліотек нашої області стали волонтерськими центрами. Це і збір гуманітарної допомоги, приготування їжі для воїнів Збройних Сил України і територіальної оборони, плетіння маскувальних сіток, створення центрів психологічної допомоги та ін.

Крім того, бібліотечні фахівці всіляко допомагають вимушеним переселенцям, організовуючи різноманітні заходи з метою покращення емоційного стану та подолання стресу, надають різноманітну інформаційну допомогу. Продовжується робота з питань актуалізації бібліотечних фондів, популяризації української книги і мови.

Із зацікавленістю переглянули відеопрезентацію про волонтерську роботу бібліотек Любашівської територіальної громади Подільського району, які стали потужними центрами.


 

Про роботу з тимчасово вимушеними переселенцями не тільки на території своєї громади, а й за кордоном розповідь у відеоролику публічної бібліотеки Ренійської міської ради.


 

Цікавим є напрямок роботи комунальної установи «Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради» на виконання Стратегії розвитку читання.


 

Основні аспекти роботи по актуалізації бібліотечних фондів і адаптації читачів представлені у відеоролику Кодимської публічної бібліотеки.


 

Відеоогляд книжкових цікавинок представлено Авангардівською селищною бібліотекою.


 

Про популяризацію української мови – у відеопоказі Центральної міської бібліотеки імені Івана Рядченка (м. Чорноморськ).


 


Дякуємо нашим колегам з Авангардівської селищної громади за гостинний прийом.






Немає коментарів:

Дописати коментар

Спасибо за интерес к нам!