На сторінці "Бібілотечна скарбниця" можна прочитати електронний варіант журналу "Бібліотечна планета" та знайти іншу корисну інформацію

вівторок, 30 липня 2024 р.

Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти: онлайн-тренінг для координаторів Хабів цифрової освіти бібліотек Одеської області

 

Бібліотеки Одещини підвищують рівень цифрових навичок у своїх громадах!

 







Дві групи координаторів Хабів цифрової освіти бібліотек Одеської області  50 представників бібліотек – на базі Комунальної установи «Одеська обласна універсальна наукова бібліотека імені М. С. Грушевського» з 15 по 19 липня та з 22 по 26 липня 2024 року пройшли навчання у межах проєкту ВГО Української бібліотечної асоціації «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти».


Програма


Спеціалізовані тренінги, що проводяться тренерами регіонального тренінгового центру для бібліотекарів та експертами-консультантами Асоціації, допоможуть в організації роботи Хабів цифрової освіти нашої області.

Проєкт реалізує ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні у межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується за фінансування Швеції, та у співпраці із Міністерством цифрової трансформації.

Ініціатива впроваджується в усіх областях України у два етапи. Спершу організовують навчання для координаторів Хабів цифрової освіти області. А ті, своєю чергою, проведуть заняття із цифрової грамотності та нададуть консультації для відвідувачів бібліотек.

Проєкт покликаний допомогти координаторам створити Хаб цифрової освіти на базі бібліотеки або удосконалити діяльність вже існуючого. Для цього, зокрема, розглядаються підходи до організації роботи Хаба, надання основних та додаткових послуг і сервісів, розробки комунікаційної стратегії та створення контенту для соціальних мереж, а також компетентності координаторів.

Це вже другий етап спільної роботи партнерів над підвищенням інституційної спроможності бібліотек-Хабів країни. Минулого року ВГО Українська бібліотечна асоціація, UNDP та Швеція у співпраці із Мінцифрою реалізували аналогічний проєкт у 12 областях країни. У його межах, зокрема, розробили посібник «Бібліотеки – Хаби цифрової освіти», покликаний допомогти організувати ефективну діяльність Хабу цифрової освіти у бібліотеці.









Доповіді та виступи


Загальні відомості про проєкт ВГО УБА «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти»

Булгакова О.А., заступник директора з наукової роботи КУ «Одеська обласна універсальна наукова бібліотека імені М. С. Грушевського»

Маловік Н.П., завідувачка науково-методичного відділу КУ «Одеська обласна універсальна наукова бібліотека імені М. С. Грушевського»



Як провести соціологічне дослідження



Цифрові навички в житті сучасної людини: загальні поняття «цифрові технології», «цифровізація», «цифрова грамотність», «цифрова компетенція»

Забіянов Є. В., доктор філософії за спеціальністю «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», завідувач відділу популяризаторської та науково-дослідницької роботи «Музей української книги» КУ «Одеська обласна універсальна наукова бібліотека імені М. С. Грушевського»


 


Цифровізація: що це і чому це важливо



Бондарчук К.В., завідувачка електронним читальним залом та читальним залом літератури з гуманітарних і суспільних наук КУ «Одеська обласна універсальна наукова бібліотека імені М. С. Грушевського»


Як захистити себе від кіберзагроз



Соціальні мережі як незамінний інструмент комунікації. Соціальні мережі Facebook та Instagram: основні вимоги та рекомендації

Сорокіна К.І., провідний бібліотекар відділу соціокультурної діяльності КУ «Одеська обласна універсальна наукова бібліотека імені М. С. Грушевського»

 

Як створити якісний пост у Facebook



Комунікуємо ефективно: інструменти комунікації з журналістами. Основні принципи складання пресрелізів

Попова О.Л., завідувачка відділу інформації з питань культури, мистецтва та зв’язків з громадськістю КУ «Одеська обласна універсальна наукова бібліотека імені М. С. Грушевського»


 
 
Як бібліотека співпрацює зі ЗМІ


Створення у бібліотеках Хабів цифрової освіти: основні документи та вимоги

Чернявська С.О., завідувачка відділу електронної бібліотечно-бібліографічної інформації КУ «Одеська обласна універсальна наукова бібліотека імені М. С. Грушевського»
 


Мистецтво спілкування: психологічні аспекти роботи з вразливими групами населення у Хабах цифрової освіти.

Практичні поради подолання стресів (у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»)

Ліщинська С. Л., завідувачка відділу літератури іноземними мовами КУ «Одеська обласна універсальна наукова бібліотека імені М. С. Грушевського»


Корисні посилання


  • Онлайн сервіси для створення цифрових продуктів з використанням ШІ (штучного інтелекту)


 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Спасибо за интерес к нам!