На сторінці "Бібілотечна скарбниця" можна прочитати електронний варіант журналу "Бібліотечна планета" та знайти іншу корисну інформацію

пʼятницю, 22 квітня 2016 р.

Бібліотеки Одещини на сторінках преси: аналіз публікацій 2015 року
Протягом 2015 року до Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Грушевського надійшло 22 газети з районів та міст Одещини.
Бібліотечні заходи, робота бібліотек висвітлювалися у 103 інформаційних повідомленнях. Про роботу деяких бібліотек писала і обласна преса – це були бібліотеки Арцизу, Рені, Чорноморська.
Найбільш жваво відгукувались на цікаві бібліотечні заходи в Овідіопольському районі – 19 повідомлень, 13 – у Роздільнянському, 12 – у Кодимському; по 8 – у Кілійському, Татарбунарському та Фрунзівському районіх. Всього по 1 повідомленню за рік надійшло з м. Теплодар, Ізмаїльського, Ананьївського, Великомихайлівського та Іванівського районів.
У 2016 році ООУНБ ім. М. Грушевського отримує 14 газет з районів області, тобто на 8 газет менше, ніж торік. За І квартал поточного року у районних газетах було 14 інформаційних повідомлень про бібліотечну роботу: у Фрунзівському районі – 6, Біляївському – 4, Овідіопольському, Роздільнянському, Татарбунарському районах та м. Чорноморськ – по 1 допису.


*   *   *

Нижче наведені бібліотечні заходи, які викликали найбільші зацікавлення.
Так, Інтернет-центр Арцизької районної бібліотеки поповнився новими користувачами – великою групою молодих батьків, які завдяки послузі бібліотеки - онлайн-реєстрації у дитячий садок, можуть стежити за чергою, не виходячи з дому.
У Татарбунарській районній бібліотеці пройшов чемпіонат з комп’ютерного багатоборства «50+WEB», в якому брали участь пенсіонери. Крім того, працівники Татарбунарської ЦРБ розпочали акцію «Бібліотека без бар’єрів», метою якої є читання у любому місці та розміщення бібліотеки у найбільш зручних місцях, де є багато потенційних читачів, наприклад – у міському парку. Запис до такої бібліотеки безкоштовний, література є на будь-який смак та вік.
Бібліотеки Овідіопольського району проводять соціологічні дослідження «Роми – одна з народностей України», які допомагають визначити сфери впливу бібліотеки на читачів у формуванні толерантного світогляду і ставленні населення до представників національних меншин.
У ЦМБ ім. І. Рядченка (м. Чорноморськ) з’явилася мала вільна бібліотека, яка пропонує містянам приєднуватися до всесвітнього руху «Буккросінг», тобто прочитати та поділитись книгою.
Котовською районною бібліотекою підготовлено та проведено дві виставки: рушників і постільної білизни «В кожному узорі – дух рідної землі» та книжкову, яка розповідає про українське рукоділля, шитво.
Урок народознавства «Традиції народу в традиціях сім’ї» було проведено у бібліотеці-філії с. Фурманівка Кілійського району.
Цікавим, веселим був захід, присвячений Міжнародному дню дитячої книги «Чарівний поклик дитячої книги» в Іванівській районній бібліотеці для дітей. Маленькі відвідувачі стали учасниками книжкової мозаїки, під час якої здійснили заочну подорож разом з героями казок Г.Х. Андерсена.
У Любашівській районній бібліотеці для дітей пройшло святкування Дня Європи з проведенням історичної години «Із тризубом і гімном у Євросоюз йде наша земля – Україна».
Влітку біля будівлі центральної бібліотеки Чорноморська працює бібліокафе, в «меню» якого – новинки художньої літератури і періодики, розважальні журнали.
З метою покращення краєзнавчої роботи у бібліотеках централізованої бібліотечної системи Кілійського району для бібліотечних фахівців було проведено школу передового досвіду під назвою «Краєзнавство як духовне оздоровлення суспільства».
До Дня гідності та свободи у листопаді 2015 року Кодимською районною бібліотекою було проведено низку заходів: музичне свято «Українська мова – давня і молода», книжкову виставку «Мова – глибина тисячоліть», демонстрацію відеоролику «Мова єднання».
Взагалі ж то проведення заходів – більш масових або камерних – потребує вкладення душі, уміння та знань бібліотекаря. Подвижницею бібліотечної справи можна назвати бібліотекаря Кодимської районної бібліотеки для дітей В.І. Паламарчук, яка у 2016 році відсвяткувала свій 85-річчя.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Спасибо за интерес к нам!