На сторінці "Бібілотечна скарбниця" можна прочитати електронний варіант журналу "Бібліотечна планета" та знайти іншу корисну інформацію

середу, 15 травня 2019 р.

Курси підвищення кваліфікації для бібліотекарів Одещини


14-15 травня 2019 року в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського для працівників відділів обслуговування бібліотек Одеської області відбулись курси підвищення кваліфікації. Організатор – Одеський обласний інститут удосконалення вчителів.


Для слухачів курсів Попова О.Л. – завідувач відділу з питань культури, мистецтва та зв’язків з громадськістю – провела екскурсію бібліотекою «Шлях книги».

Поопова О.Л. проводить екскурсію бібліотекою «Шлях книги»

Бібліотека сьогодні не може бути лише книгозбірнею. Все частіше про бібліотеки говорять, як про «третє місце» – після дому і роботи. Бібліотека повинна прагнути стати «притертим», навіть модним, місцем зустрічі громади, культурно-дозвіллевим центром корисного проведення часу та саморозвитку.
Про сучасний стан мережі бібліотек області, про причини та наслідки скорочення бібліотек йшлося в доповіді «Бібліотека – від традиційних форм роботи до інновацій» завідувача відділу соціокультурної діяльності Нагорнюк О.А.

Про сучасний стан мережі бібліотек області розповідає Нагорнюк О.А.

Завідувач науково-методичного відділу Маловік Н.П. звернула увагу на особливості та помилки при заповненні таблиці ЕСМаР – електронної системи моніторингу базової мережі публічних бібліотек України.
Одеська ОУНБ ім. М.С. Грушевського формує свою діяльність, враховуючи потреби, бажання і смаки всіх відвідувачів; пропонує безкоштовні, актуальні і різноманітні заходи. Про основні проектні напрямки – літературно-мистецькі, освітні, соціальні, громадсько-патріотичні – йшлося в електронній презентації «Бібліотека – пульс громади». Бібліотека як культурно-дозвіллевий центр на прикладі Одеської ОУНБ ім. М. Грушевського» (Булгакова О.А., Нагорнюк О.А.).
Довга дорога починається з першого кроку, а перетворення – з персональних вимог. Тому бібліотекарям було запропоновано пройти інтерактивний навчальний курс «Орієнтація на клієнта», підготовленого у межах програми «Бібліоміст», що допоможе в подальшому організовувати діяльність бібліотеки як клієнтоорієнтованої; з’ясувати, які послуги і якої якості бажають отримувати користувачі, як подолати перешкоди у спілкуванні, як не тільки залучити до бібліотеки нових користувачів, а не загубити існуючих.Бібліотекарі обласної бібліотеки поділились досвідом партнерських відносин з Одеським регіональним відділенням Асоціації міст України та участі у «Маршрутах успіху» – найкращих практиках місцевого самоврядування різних громад у різних сферах життя цих громади, куди члени Прес-клубу бібліотек Одещинини постійно запрошуються АМУ. Бібліотекарі беруть участь в навчальних візитах до ОТГ, бо саме бібліотеки сьогодні, в умовах галузевих реформ, як потужні інформаційні майданчики, прагнуть донести неупереджену, об’єктивну інформацію про децентралізацію місцевих громад області.
Нагорнюк О.А. заохотила бібліотекарів долучитись до відповідної групи в соціальній мережі Фейсбук з метою висвітлення визначних подій та цікавих акцій своїх громад – «Прес-клуби бібліотек як комунікаційні майданчики сучасних перетворень».
Кожна бібліотека прагне до максимального розкриття змісту своїх ресурсів для користувачів. Дієвим засобом впливу на формування читацької уваги є книжкова виставка. Пошук нових підходів до організації виставки документів – найбільш поширена сучасна тенденція в бібліотечній діяльності, пов’язана із проблемами моделювання бібліотечного простору, формування позитивного іміджу бібліотеки. З презентацією «Неординарно. Креативно. Цікаво: Трансформація поглядів на оформлення книжкових виставок» виступила завідувач читальної зали Бондарчук К.В.
Слухачі із задоволенням переглянули відеоролики про нові тенденції організації виставок в бібліотеках колег – ЦМБ ім. І. Рядченка (м. Чорноморськ), ЦМБ ім. І. Котляревського (м. Ізмаїл), Біляївській ЦРБ.
Цікавим досвідом для бібліотекарів області стала проектно-іміджева діяльність бібліотек на прикладі фестивалю української книги в смт Любашівка та виїзного заходу в Коноплянській ОТГ Іванівського району, з якими поділились заступник директора з наукової роботи Булгакова О.А. та Маловік Н.П.

Про проектно-іміджеву діяльність бібліотек розповідають Булгакова О.А. та Маловік Н.П.

«Партнерські відносини влади і бібліотеки: створення сучасних медіа-центрів на базі бібліотек області». В Одеській області у межах обласної програми «Культура Одещини на 2017-2021 рр.» та у відповідності стратегічного плану розвитку ОДА «Розумний регіон» на базі 14 бібліотек відкриті сучасні культурно-освітні медіапростори. Присутні мали нагоду ознайомитись з кращими прикладами їх практичного використання в центральних бібліотеках Куяльницької ОТГ Подільського району та в Любашівці – проведення інтерактивних скайп-зустрічей з питань ЗНО, кіноклубні покази фільмів компанії «АртХаус Трафік», надання правових консультацій у межах Всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я маю право!» та ін.
Завідувач персонального міського абонементу Морозова С.А. провела огляд «Українська сучасна література», розповіла про книги, які отримали бібліотеки у межах Програми поповнення бібліотечних фондів від державної установи «Український інститут книги».

Морозова С.А. проводить огляд книг сучасних українських авторів

Курсанти із задоволенням відвідали авторську презентацію книги відомої естрадної співачки, заслуженої артистки України та Казахстану Галини Невари «Долгое эхо любви». Вони мали змогу придбати для поповнення фондів своїх бібліотек книжку з автографом автора.

Презентація книги Галини Невари «Долгое эхо любви»

Для того, щоб не опинитись на узбіччі, бібліотеки повинні щоденно доказувати свою значущість і необхідність, змінюватись. За словами Ілона Маска, «…багатьом не подобаються зміни, але ми повинні навчатись приймати їх. Особливо, якщо альтернатива змінам – це катастрофа».

Немає коментарів:

Дописати коментар

Спасибо за интерес к нам!